Pryžové materiály

 

Pryžové desky jsou určeny pro výrobu podložek a těsnění. Dodáváme širokou škálu pryžových desek pro nejrůznější použití v různých oborech průmyslu. Námi nabízené pryžové desky jsou vyráběny podle evropských norem a splňují veškeré požadavky na kvalitu a odolnost.

Pryžové desky pro všeobecné použití

Pryže určené pro vnitřní prostředí a neutrální vodné roztoky, včetně pryží se zvýšenými fyzikálně mechanickými vlastnostmi, otěruvzdorné. Tyto pryže nejsou odolné vůči atmosférickým podmínkám a ozónu. Max. pracovní teplota 70° C.

SBR

Chloroprenové pryžové desky

Pryže se vyznačují zvýšenou odolností proti tepelnému stárnutí a ozonu v nízkých koncentracích. Obsah CR je variabilní v závislosti na požadavcích zákazníků od 6% do 12%. Max. pracovní teplota 100° C.

SBR/CR

Olejiodolné pryžové desky

Pryže s vysokou odolností proti oleji č. 3 (IRM 903), včetně pryží odolných na transformátorové oleje a pryží s dobrou odolností na paliva vznětových motorů, pryže se zvýšenou odolností proti benzínu 95 a 98 okt. a pryže s dobrou odolností vůči tepelnému stárnutí. V závislosti na požadavcích zákazníků, nabízíme pryže se sníženou odolnost vůči olejům č. 3 (IRM 903) nebo středně odolné proti oleji č.2 (IRM902). Max. pracovní teplota 100°C.

NBR

Pryžové desky odolné atmosférickým vlivům a tepelnému stárnutí

Pryže odolné vůči zředěným kyselinám a zásadám, dobrá odolnost vůči neorganickým kyselinám: sírové (H2SO4) a hydroxidům: sodný (NaOH). Nízká odolnost vůči organickým kyselinám: kyselina octová (CH3COOH). Pryže mají velmi dobrou odolnost vůči povětrnostním vlivům a tepelnému stárnutí. Max. pracovní teplota 100° C, 120° C krátkodobě.

EPDM

Mikroporézní pryž EPDM

Syntetický termopolymer s výbornými fyzikálněmecha­nickými vlastnostmi, odolný atmosférickým vlivům a mnoha chemikáliím, teplotám až do 70 °C. Tato pryž neodolává ropným látkám.

Paraguma

Čistá přírodní pryž s vysokou elasticitou a měkkostí. Výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti, částečnou odolností vůči povětrnostním vlivům, slabým roztokům kyselin a zásad.

FPM, FKM, VITON®

Fluorokaučuková pryž s výjimečnými vlastnostmi, která se používá pro nejnáročnější podmínky ve strojírenství, chemii, petrochemii, farmacii, leteckém a jaderném průmyslu. Fluorové elastomery

FPM zkratka dle DIN ISO normy

FFKM zkratka dle ASME

Viton® obchodní značka firmy DuPont Performance Elastomers

Silikonová pryž

Silikonová pryž si zachovává vysokou flexibilitu a elastičnost i při nízkých teplotách, odolává vysokým teplotám až do 200 °C. Výborně odolává vybraným chemikáliím, UV záření, ozonu, atmosférickým vlivům a stárnutí všeobecně. Je ideální pro potravinářství, nemá vliv na chuť a vůni média se kterým je v kontaktu. Je netečný vůči lepidlům a má výborné antiadhézní vlastnosti.

Pryžové desky pro styk s potravinami a pitnou vodou

Pryže mají prohlášení o shodě pro styk s potravinami, použití při výrobě mléka a mléčných výrobků, piva, masa, drůbeže a ryb a pro kontakt s potravinářskými výrobky typu ovoce a zeleniny a při výrobě octa a hořčice. Max. pracovní teplota 70° C.

SBR/NR

O-kroužky

Různé druhy O-Kroužků- NBR,EPDM,MVQ,VITON…

Manžety

Široká řada textilpryžových manžet se používá k utěsnění hydraulických médií vzájemně pohyblivých strojních válcových dílců s vratným přímočarým pohybem.

Složení: Manžety jsou vyráběny z pryže NBR a CR vyztužené tkaninou (bavlna, sklo, akryl nebo aramid). Výsledná konstrukce poskytuje vynikající odolnost vůči médiím, zajišťuje pevnost a zároveň pružnost a prodlužuje jejich trvanlivost. Těsnění může být dodáváno také s grafitovou nebo molykovou povrchovou úpravou pro snížení tření a zlepšení kluzných vlastností. 

Ocelogumová těsnění

Plynné a vodní potrubní sestavy, u pogumovaných potrubních a aparátových přírub, u smaltovaných potrubních a aparátových přírub, u umělohmotných aparátů (z důvodů malých utahovacích tlaků). KLINGER-KGS CSM je vhodný pro chemický průmysl. Užití CSM vulkanizátů je v chemickém průmyslu, čistírnách atd.

Zkratky:

SBR – styren-butadienový kaučuk

BR – butadienový kaučuk

CR – chloroprenový kaučuk

NBR – akrylonitrilový-butadienový kaučuk

EPDM – kaučuk ethylen-propylen-dien

NR – přírodní kaučuk

IIR – Izobutylen – izoprenovy kaučuk