Ucpávkové šnůry a provazce

V souladu s programem těsnících materiálů vyrábí Temac, a.s. širokou řadu ucpávkových těsnících provazců, které se používají v rotačních a pístových čerpadlech i armaturách. Naše výrobky pro tuto oblast použití jsou vysoké kvality a vyrábějí se v mnoha materiálových i impregnačních kombinacích. Pro výrobu pletených ucpávek používáme jak přírodní materiály (bavlna, ramie) tak i běžné syntetické materiály (sklo, aramidy, akryl, PTFE, PTFE/Grafit, expandovaný grafit apod.).

Temac, a.s. vyrábí také statické izolační šňůry, které se používájí především pro utěsnění pecních dveří, boilerů, autoklávů, kamen, trubek a kabelových rozvodů. Tyto materiály se používají jako nízkotlaké těsnění. Pro teploty do 500 °C se používá skleněná příze a do teplot 1100 °C příze keramická zesílená chrom-ocelovým drátkem Inconel. Pro speciální použití vyrábíme ucpávky z čedičové příze do teplot 750 °C. Tato těsnění vyrábíme ve čtvercových, obdélníkových a kruhových průřezech. Ostatní rozměry, právě tak jako materiálové listy, jsou k dispozici na požádání.

Textilie ve firmě Temac vyrábíme ve formě netkaných textilií. Používají se k mnoha účelům, zahrnující protipožární bezpečnost, izolace pro vysoké teploty, klimatizaci a chladící zařízení, ochranné oděvy a potrubní/kabelové izolace. Je to také materiál pro elektrickou izolaci.

Většinu textilií je možno dodat s hliníkovou fólií.