Kombinovaná těsnění

Spirálově vinutá těsnění patří do skupiny kombinovaných materiálů. Spojují požadované vlastnosti různých materiálů v jeden celek, který maximálně vyhovuje požadavkům a kritériím aplikací.

Vyrábí se navíjení předem vytvořeného kovového pásku ve tvaru písmene V, spolu s pružný nekovový proužkem (plnivem). Kovové vnitřní a vnější kroužky mohou být připojeny, dle požadavků zákazníka v rozličných jakostech. Jako plnivo je možno použít grafit, teflon, slída či keramika. Provedení spirálového těsnění je ovlivněno nejen aplikací, ale tvarem těsnících ploch. Nejčastější provedení je kombinací všech 3 částí a to vnitřního i vnějšího centrovacího kroužku spolu se samotným těsnícím prvkem.

Spirálové těsnění je široce používáno v chemickém, petrochemickém průmyslu, rafineriích, při rozvodech zemního plynu, v elektrárnách, různých potrubích systémech, výměnících atd.

Hřebenová (kamprofilová) těsnění patří do skupiny kombinovaných
těsnících materiálů. Spojují požadované vlastnosti různých materiálů v jeden celek, který maximálně vyhovuje požadavkům a kritériím aplikací.

Hřebenová těsnění se skládá z ocelového jádra, na kterém je oboustranně vyfrézován profil ve tvaru „zubů“ a z horní a dolní měkké těsnící vrstvy. Jádro ze zvoleného materiálu dostatečně zajišťuje tlakovou odolnost a manipulovatelnost i s velkými průměry. Naopak měkké příložky zajištují dostatečnou flexibilitu při nerovnostech na těsnících plochách.

Materiál používaný jako příložky těsnění je navrhován na základě požadavků zákazníka a parametrů požadované aplikace. Nejčastěji se používá grafit, teflon, slída, mika či stříbro.

Hřebenová těsnění je široce používáno v chemickém,
petrochemickém průmyslu, rafineriích, při rozvodech zemního plynu, v elektrárnách, různých potrubích systémech, výměnících atd..

Pokud máte zájem o jiný typ Hřebenových těsnění, určitě nás kontaktujte.

Obalovaná těsnění mohou být vyráběna v různých variantách, které je činí ideálními pro aplikaci ve výměnících tepla. Možnost širokého výběru obalového materiálu a výplní umožňuje vyrobit těsnění pro nejrůznější pracovní podmínky.

Pokud máte zájem o jiný typ Obalovaného těsnění, určitě nás kontaktujte.

Těsnění se používají hlavně ve velkých výměnících tepla, v nádobách v chemickém průmyslu k utěsnění plovoucích hlavy a dna, ve ventilech v petrochemickém průmyslu, rafinériích a elektrárnách, v potrubích energetických zařízeních.