Hřebenová těsnění

MT - LINK 10

MT – LINK 10 je běžné hřebenové těsnění (kammprofile) s drážkami stejné hloubky. Těsnění nachází použití hlavně v přírubách s pero/drážka, méně často v přírubách s nákružkem/vý­kružkem.

MT - LINK 10C

MT – LINK 10 C obsahuje stejný těsnicí prvek jako MT – LINK 10, ale s vnějším středicím kroužkem. Vestavěný středicí kroužek je tloušťky 2 nebo 3 mm.

MT - LINK 10Cv

MT – LINK 10Cv je s volným středicím kroužkem, vyhovuje zvýšeným požadavkům na bezpečnost. 

MT - LINK 18

MT – LINK 18 je těsnění používané ve stejných aplikacích jako typ MT – LINK 10. Různé hloubky drážek způsobují, že maximální kontaktní tlak, působí uprostřed šířky těsnění, což zvyšuje odolnost proti prasknutí a těsnicí schopnost.

MT - LINK 21

MT – LINK 21 je těsnění se středicím kroužkem, který má před zhotovenou zlomovou drážku – jakmile se spoj uvolní a médium náhle uniká ze systému, těsnění začne vibrovat, ,, zlomí“ se v drážce a středící kroužky vypadnou. 

Typ M 21LM – Paralelní camprofil s volným (plovoucím) kroužkem

MT - LINK 50

MT – LINK 50 se vyznačuje originálním profilem vyvinutým ve společnosti SPETECH. Od jiných těsnění se odlišuje lepší regenerací, tzv. efektem pružnosti tvaru kovového jádra díky poměru hloubky a šířky drážky a vylepšenou přizpůsobivostí i při menší tloušťce těsnění. Tato poslední vlastnost umožňuje osazení MT- LINK 50 i do mělkých drážek, do kterých se obvykle vkládají měkká těsnění.

MT - LINK 60

MT – LINK 60 obsahuje stejný těsnící prvek jako MT – LINK 50, a navíc středící kroužek s předem zhotovenou zlomovou drážkou pro zvýšení odolnosti proti prasknutí.